ASTROLOJİDE DOĞAL TAŞLAR

Astrolojide doğum haritasının blokajlarını çözümlemek, iyileştirmek ve haritanın potansiyelini güçlendirmek için doğal taşlarında desteğini alıyoruz. Her bir doğum haritası kişiye özel olduğundan yaşadığı tüm durumlarda farklılık gösterecektir. Doğal taş kullanımı çok hassas bir konudur. Genel bilgilerle ihtiyacınıza göre aldığınız her taşın etkisi sizde yan etki yapabileceği gibi aksine iyi giden enerjinizi ters yönede çevirebilir. Bu yüzden yazımın başında doğum haritanıza uygun taşların belirlenmesini istiyorsanız bu konuda uzman astrologlar ile çalışmanızı önereceğim. 

Benimle çalışmak isterseniz de;
Doğum haritası astroloji danışmanlık ücreti hakında bilgi almak için; spiritguideastro@gmail.com adresine mail atabilirsiniz veya iletişim sayfasındaki forma bilgi ve sorularınızı girerek gönder butonu ile iletebilirsiniz.


Yükselen burcunuza göre uygun taşları sizler için derledim.

Kırmızı Turmalin, Kırmızı Mercan
Çakra: Kök Çakra
Gezegen: Mars
Yükselen Burç: Koç ve Akrep
Kullanım Amacı: Doğum haritasındaki Mars'ın kuvvetlendirilmesi ve zararlı etkilerinin nötralize olması adına kullanılmaktadır. Salı sabahı kullanılmaya başlanmalıdır. 
Etkileri: Genel anlamda başarı ve dileklerin gerçekleştirilmesi. 
Enerjisi: Canlılık, yaratıcılık, kalbin kuvvetlenmesi.

Beyaz Topaz, Beyaz (Şeffaf) Kuvars, Turkuaz, Pembe Kuvars
Çakra: Taç ve Kalp Çakra
Gezegen: Venüs
Yükselen Burç: Boğa ve Terazi 
Kullanım Amacı: Doğum haritasındaki Venüs'ün kuvvetlendirilmesi ve zararlı etkilerinin nötralize olması adına kullanılmaktadır. Cuma sabahı kullanılmaya başlanmalıdır. 
Etkileri: İç huzur, sevgi ve sükunet. 
Enerjisi: Finansal güç ve istikrar.

Yeşim Taşı, Kiyanit (İkizler), Mavi Turmalin (Başak)
Çakra: Kalp Çakra
Gezegen: Merkür
Yükselen Burç: İkizler ve Başak
Kullanım Amacı: Doğum haritasındaki Merkür'ün kuvvetlendirilmesi ve zararlı etkilerinin nötralize olması adına kullanılmaktadır. Kullanıma Çarşamba günü sabahı başlanılmalıdır. 
Etkileri: Zihinsel açıklık. Anlayış ve idrak kazanmak. 
Enerjisi: Saadet ve rahatlık.

Ay Taşı, Kristal Kuvars
Çakra: Taç ve Sakral Çakra 
Gezegen: Ay
Yükselen Burç: Yengeç
Kullanım Amacı: Doğum haritasındaki Ay'ın kuvvetlendirilmesi ve zararlı etkilerinin nötralize olması adına kullanılmaktadır. Kullanıma Pazartesi sabahı başlanmalıdır. 
Etkileri: Duygusal şifa. Stres ve endişeden kurtulma. 
Enerjisi: Huzur, barış ve başarı.

Güneş Taşı, Kehribar, Rodokrozonit, Kaplan Gözü, Sarı Sitrin
Çakra: Kalp ve Kök çakra 
Gezegen: Güneş
Yükselen Burç: Aslan
Kullanım Amacı: Doğum haritasındaki Güneş'in kuvvetlendirilmesi ve zararlı etkilerinin nötralize olması adına kullanılmaktadır. Pazar sabahı Güneşin ilk ışıklarında kullanılmaya başlanmalıdır.
Etkileri: Hayatta hakimiyet kurmak ve canlılık gibi etkileri vardır.
Enerjisi: Güç, iktidar, liderlik, başarı. 

Sarı Kehribar, Sarı Topaz, Sarı Sitrin, Mavi Dantel Akik, Aquamarin, Labradorit, Kan Taşı, Florit
Çakra: Sakral Çakra
Gezegen: Jüpiter
Yükselen Burç: Yay ve Balık
Kullanım Amacı: Doğum haritasındaki Jüpiter'in kuvvetlendirilmesi ve zararlı etkilerinin nötralize olması adına kullanılmaktadır. Perşembe sabahı kullanılmaya başlanmalıdır.
Etkileri: Dileklere ulaşma, iç huzur ve konsantrasyonu sağlar.
Enerjisi: Neşe, motivasyon, refah.

Ametist Taşı, Lapis Lazuli, Mor Akik
Çakra: Boğaz ve  3. Göz Çakra
Gezegen: Satürn
Yükselen Burç: Oğlak ve Kova 
Kullanım Amacı: Doğum haritasındaki Satürn'nün kuvvetlendirilmesi ve zararlı etkilerinin nötralize olması adına kullanılmaktadır. Cumartesi sabahı kullanılmaya başlanmalıdır.
Etkileri: Farkındalık ve aydınlanma sağlar.
Enerjisi: Konsantrasyon, barış, refah.

KRİSTAL VE DOĞAL TAŞ KULLANIMI 
İLE ENERJİ ALANLARIMIZ

Çakralar, bizleri çok boyutlu evrene bağlayan enerji merkezleridir. Her ana çakra belli bir fizyolojik sistemle ilgilidir. Bunlar çok boyutlu giriş kapıları olarak da bilinir ve çeşitli salgı bezlerine bağlıdır.

7. ÇAKRA / TEPE ÇAKRASI= Tamamlama. Epifiz. 
*Doğum haritamızdaki 10. EV ile temsil edilir.

6. ÇAKRA / ALIN ÇAKRASI= Hareket, ivmelenme. Sinir sistemi. 
*Doğum haritamızdaki 9. EV ile temsil edilir.

5.ÇAKRA / BOĞAZ ÇAKRASI=  Muhafaza, derinlik. Nefes borusu ve tiroit bezi.
*Doğum haritamızdaki 8. EV ile temsil edilir.

4. ÇAKRA / KALP ÇAKRASI= Denge, desteklenme. Kalp ve dolaşım sistemi.
*Doğum haritamızdaki 7. EV ile temsil edilir.

3. ÇAKRA / SOLAR PLEKSUS ÇAKRASI= Büyüme, genişleme. Sindirim ve adrenal bezler. 
*Doğum haritamızdaki 6. EV ile temsil edilir.

2.ÇAKRA / SAKRAL ÇAKRASI= Disiplin, yaratım. Üreme
*Doğum haritamızdaki 5. EV ile temsil edilir.

1.ÇAKRA / KÖK ÇAKRASI = Güç. Üreme ve yumurtalıklar.
*Doğum haritamızdaki 1. EV ile temsil edilir.

ÜST ÇAKRA MERKEZLERİ = Astral alemler ile ilgilidir. 
*Doğum haritamızdaki 11. EV ve 12. EV ile temsil edilir.


Kuvars kristali, şifa, enerji verme ve çakra merkezlerindeki kordonları açma, blokajları kırma, bilinci yüksek boyutlarına eriştirme adına kullanılacak önemli bir unsurdur. Kuvars ailesinin bir çok farklı renk ve çeşidi vardır. Sitrin, Dumanlı Kuvars, Pembe Kuvars, Ametist, Kristal Kuvars (Dağ Kristali) ana çeşitliliğe sahip Kuvars kristalleridir.​​​​​​​
Taşların Temizlenmesi

Her bir taş kullanılmadan önce temizlenmeli ve arındırma işlemi yapılmalıdır. Taşların sertlik rakamlarına göre farklı temizleme yöntemleri vardır.

* Su ile barışık bir kristaliniz varsa 5'ten büyük sertlik referansındaysa ve su ile çözülebilen bir kristal değilse; gece içi süt dolu cam kase içinde bekletilmeli, çıkarıldıktan sonrada su ile yıkanıp kendi halinde durulamaya bırakılmalıdır. Ya da akan suyun altında bir kaç dakika tutulmalıdır. Kristal kuvars, sitrin, ametist, dumanlı kuvars, ametrin, kırmızı jasper, kaplan gözü, pembe kuvars, aventurin gibi taşlar akan suyla rahat temizlenebilir. Doğal deniz suyu en duru taş temizliği yöntemidir.

* Toprak üzerinde bir gece bekletmenizdir. Böylelikle taşınızın temizleme işlemini tamamlamış olursunuz. Bazı kültürlerde toprak altına gömme işlemide yapılıyor. Taşınıza zarar gelmemesi için toprağın kimyasal ilaç, gübre gibi etkenlerden ayrışmış olmasını öneririm. 

* Kaya tuzu her ne kadar nötrleyici etkilere sahip olsada bazı taşların renklerini matlaştırdığı için işlenmemiş esmer pirinç içine taşları gömüp 12-24 saat bekletebilirsiniz.

* Adaçayı dumanı tütsüsü ile ya da sandal ağacı tütsüleri ile temizleyebilirsiniz.

* Selenit ya da Kiyanit kristalleri ile suya dayanıksız kristallerinizi 12-24  saat bu kristaller üzerinde tutabilirsiniz.

* Ses titreşimi ile temizleme işlemide tibet çanakları, tunning çatalları, ziller, davul gibi aletlerin ses vibrasyonlarının güçlü titreşimsel etkisi ile arındırılır.

Aytaşı ve ametist, ay ışığında şarjlanır. Dolunayda şarj ederek kullanabilirsiniz. Diğer taşlarda Güneş'te şarj olur. Dışarıda taşlarınızı bekletebileceğiniz bir yer yok ise gün ışığında ya da dolunay zamanı pencere önlerinde de güneş ve ay ışığı ile şarj edebilirsiniz.

Negatif enerjinin bol olduğu bir alanda yaşadığımız için 15 günde bir taşlarınızı arındırmak gerekebilir. Taşlarınıza kimseyi dokundurtmayın. Hastane ortamı, cenaze ortamı, negatif ortamlardan çıktığınızda, olumsuz insanların yanından çıktığınızda da arındırın. Taşın renginin koyulaşması, matlaşması, titreşimlerinin zayıflaması anında da hemen arındırma işlemini gerçekleştirmenizi öneririm.​​​​​​​
Taşların Kullanım Şekli

Aldığınız taşı temizledikten sonra taşınızın enerjisiyle bağınızı güçlendirmelisiniz. 5-10 dakika sağ veya sol elinizin içinde taşınızı tuttuktan sonra taşınızla bir enerji kordonu oluşturmak için taşınızı göbek deliğinizin üzerine yerleştirip, “Seni kendimle uyumluyorum!” diyerek, üç sefer bu cümleyi tekrar edebilirsiniz. Böylelikle taşınızın enerjisiyle sizin enerjinizin rezone olma işlemi gerçekleşecektir. Sonuç olarak bedeninizin titreşimlerini ayarlayabilir veya bedeninize tepki verebilir hale gelerek size hizmet etmeye başlayacaktır.

Aldığınız taşı, taşın simgelediği gün içinde kullanmanızı öneririz. Örneğin taşınız Venüs gezegeni ile temsil ediliyorsa Venüs günü (Cuma günüdür) ve Venüs saatlerinde (saatler değişkenlik gösterir) çalışmalar yapmak daha etkili olacaktır. İnternet tarayıcınızdan gezegenlerin gün ve saatlerini bulunduğunuz şehirin konumuna göre araştırıp, bulabilirsiniz. Bazı taşlar enerji olarak yüksek frekans titreşime sahip olduklarından sürekli takılmaları halinde enerjilerini yitirebilirler. Bu konuda uzman kişilerle çalışıp kullandığınız taşların özelliklerini ve kullanımlarını sormanızı tavsiye ederim. 

Geceleri mutlaka taşlarınızı üzerinizden çıkarın! Alyanslar, küpelerde dahi olmak üzere, rahat ve kaliteli uyku uymanız önemlidir. 
Taşların Saklanması

Taşlarınızı temizlendikten sonra bir ipek bez veya yumuşak bir bez parçası üzerine yerleştirip çekmecenize kaldırabilirsiniz. Taşlar kullanılmadığında kapalı tutulmalıdır. Taşların her birini ayrı ayrı saklamanız ve yan yana koymamanız önemlidir. Her zaman yükselen yöneticinizin taşını yanınızda bulundurabilirsiniz. Yükselen burç yöneticisi direkt olarak auranın kuvveti ve sağlığı ile ilgilidir. Dilerseniz takabilir dilerseniz yanınızda taşıyabilirsiniz. 

Taşlar doğru kullanıldığında, enerji alanlarımızı dengeleyerek auramızı korumaya yardımcı olur.

Sevgilerimle,
Astrolog, Tuba Gök DİP ASA

Kaynakça; Onur Güven, Kristal ve Taşlar Dersinden, Doğa Ruhları Kristaller Gaye Döşer ​​​​​​​

Ürünlerimizin gelirinin bir kısmını kumbaramıza koyduk, başka kalplere değsin ve geleceğin kızları okusun, ışık olsun, aydınlık olsun diye. 

Şu an, şimdi ve gelecekte hep yan yana, 
el ele olmak dileğiyle!

Sevgilerimizle, 
Pinart Ailesi
Back to Top